تبلیغات
اخبار ایران و جهان - تصمیم‌‌گیری درباره سازوکار شورای سیاستگذاری در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات/ آغاز به کار شورا در ۱۰ روز آینده

تصمیم‌‌گیری درباره سازوکار شورای سیاستگذاری در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات/ آغاز به کار شورا در ۱۰ روز آینده


تاجرنیا

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت با تاکید بر اینکه باید برخی رویه‌ها در شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان باید اصلاح شود، از آغاز به کار فعالیت این شورا در ۱۰ روز آینده خبر داد.

علی تاجرنیا عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا»، درباره جلسه شب گذشته شورای هماهنگی جبهه اصلاحات که قرار بود پیرامون سازوکار شورای سیاستگذاری صبحت شود، گفت: برخی از دوستان معتقد بودند سازوکار مربوط به انتخابات در شورای هماهنگی  پیگیری شود. برخی نیز معتقد بودند احزابی خارج از شورای هماهنگی جبهه اصلاحات وجود دارد. همچنین برخی چهره‌های اجتماعی و سیاسی که در احزاب حضور ندارند اما بخشی از جریان اجتماعی یا سیاسی را رهبری می‌کنند که بایستی از ظرفیت اینها استفاده کرد.

تاجرنیا خاطرنشان کرد: با توجه به تجربه‌ای که در شورای سیاستگذاری در انتخابات مجلس دهم شکل گرفت، بایستی برخی رویه‌ها و شکل آن اصلاح شود. ما معتقد به یک حرکت جبهه‌ای هستیم. در دو دهه گذشته عمده رقابتهای سیاسی در ایران بین دو جناح و جبهه سیاسی صورت گرفته و طبیعتاً در درون هر جبهه سیاسی هم نقطه نظرات مختلفی وجود دارد. 

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت با بیان اینکه شورای هماهنگی مجموعه‌ای بود که بعد از 2 خرداد 76 شکل گرفت و اصلی‌ترین و باقوا‌م‌ترین تشکیلات جبهه‌ای در مجموعه اصلاح‌طلبان است، گفت: در انتخابات پیش‌رو ظرفیتهای جدید دیگری وجود دارند که ممکن است هنوز به‌عضویت شورای هماهنگی نیامده باشند و باید از ظرفیت آنها استفاده شود. شاکله اصلی شورای سیاستگذاری، احزاب شورای هماهنگی هستند و اکثریت را تشکیل می‌دهند.

وی افزود: در انتخابات سال آینده، شورای هماهنگی همچنان هویت خودش را خواهد داشت و جلساتش را ادامه می‌دهد. در موضوع انتخابات طبیعتاً سازوکار اصلی با شورای سیاستگذاری است که ترکیب آن ظرف دو هفته آینده بصورت مشخص معین می‌شود. شورا احتمالاً ترکیبی 40 نفره خواهد داشت که متشکل از نمایندگان احزاب و برخی چهره‌های ملی و اثرگذار اصلاح‌طلب در حوزه سیاسی و اجتماعی است.

تاجرنیا درباره کمیته‌ای که زیر نظر حجت‌السلام و المسلمین موسوی تبریزی شکل گرفته بود تا سازوکار جدید شورای سیاستگذاری را مشخص کند، اظهار کرد: تقریباً تا 90 درصد کار این کمیته به اتمام رسیده و منتظر نظر شورای هاهنگی بودند که این کار هم انجام شد. احتمالاً در جلسه‌ای که طی روزهای آینده داریم کار کمیته به‌طور کامل به اتمام می‌رسد.

عضو شورا مرکزی حزب اتحاد ملت درباره زمان آغاز کار شورای سیاستگذاری، خاطرنشان کرد: عرض 10 روز آینده شورای سیاستگذاری اعضای خودش را می‌شناسد و جلساتش شروع می‌شود.
طبقه بندی: سیاسی،

تاریخ : دوشنبه 29 شهریور 1395 | 10:48 ق.ظ | نویسنده : محمد حسن حیدری | نظرات