تبلیغات
اخبار ایران و جهان - عرضه گوسفند قربانی در مراکز بهداشتی/ چند نرخ در یک مرکز/ آغل عشایر شلوغتر بود + عکس

عرضه گوسفند قربانی در مراکز بهداشتی/ چند نرخ در یک مرکز/ آغل عشایر شلوغتر بود + عکس


1

سقف نرخ هرکیلوگرم دام زنده در مراکز عرضه بهداشتی دام عید قربان شهر تهران ۱۴ هزار تومان تعیین شده است، اما از دام‌های عشایر در این مراکز استقبال بیشتر شده و به قیمت بالاتری خریدوفروش می‌شود.

به گزارش خبرنگار بخش کشاورزی خبرگزاری تسنیم برای جلوگیری از ازدحام هرساله در مراکز عرضه بهداشتی دام زنده در تهران و سایر استان‌های کشور به تعداد این  مراکز اضافه‌ شد و یک روز زود تر از عید قربان به مشتریان خدمات ارائه دادند.

  بنابراین گزارش، 31 جایگاه بهداشتی در شهر تهران، 65 جایگاه در استان تهران و درمجموع  890 پایگاه ثابت به همراه 930 اکیپ سیار عرضه و نظارت بهداشتی دام را بر عهده دارند.

از هفته قبل اعلام شد که نرخ دام زنده برای عرضه در مراکز بهداشتی به صورت عرضه و تقاضا خواهد بود، اما امروز در مراکزی که با همکاری مشترک سازمان‌های دامپزشکی و میادین میوه و تره‌بار شهر تهران فعالیت می‌کنند، سقف هر کیلوگرم 14 هزار تومان تعیین‌شده است.

بنابراین گزارش، جایگاه‌های عرضه دام زنده در مرکزی در غرب تهران بر اساس محل تولید دام زنده دسته‌بندی‌شده است و هر واحدی برای خود نرخی متفاوت تا سقف 14 هزار تومان تعیین کرده است و در میان آغل‌های موجود هر کیلوگرم دام زنده 13 هزار و 500 تومان تا 14 هزار تومان به فروش می‌رود.

اما یکی از آغل‌هایی که با مشتری بیشتری در مقایسه با سایر غرفه‌های مواجه شده، محل عرضه دام عشایر است که هر کیلوگرم دام در این مکان برخلاف سایر آغل‌ها 14 هزار و 500 تومان به فروش می‌رسد.

بنا بر گزارش میدانی تسنیم، مصرف کنندگانی که در این مراکز اقدام به خرید دام زنده می‌کند از نحوه خدمات‌دهی بهداشتی و امکاناتی که در این مراکز وجود داشته، رضایت دارند.

یکی از این افراد می‌گوید: در این مراکز در کنار خرید دام، امکان بازید از غرفه های فرهنگی موجود در نمایشگاه  و مشاهده کردن فعالیت‌های فرهنگی نظیر اجرای موسیقی زنده برای همراهان ما وجود دارد.

وی افزود: یکی از مشکلات موجود وجود صف های طولانی و صرف وقت زیاد برای دریافت گوشت قربانی خریداری‌شده است. همچنین در این مراکز، مکانی برای نظافت کردن مراجعان و شست و شوی دست و صورت  بعد از خرید وجود ندارد.

شخص دیگری نیز در خصوص قیمت دام زنده در این مراکز گفت: عرضه دام به  نرخ 14 هزار تومان گران است و ما شاهد این هستیم که نرخ این محصول تا 2 هفته قبل 12  هزار تومان بود اما  به یکباره در روز عید افزایش یافت.

وی افزود:در مجموع از خرید خود از این مراکز راضی هستیم و اطمینان دارم که محصول خریداری‌شده بهداشتی و بدون مشکل است.

فرار گوسفندان از مراکز عرضه بهداشتی دام

بنابراین گزارش از صحنه‌های که در این مراکز مورد توجه عکاسان قرارگرفته شده، حمل گوسفند توسط مردم عادی بود و آنها به‌راحتی نمی‌توانستند محصول خریداری شده را تا خودروی خود حمل کنند.

در حاشیه این مراکز به دفعات شاهد فرار گوسفندهایی بودیم که از دست صاحبان خود می گریختند تا شاید  از ذبح شدن رهایی پیدا کنند.تاریخ : دوشنبه 22 شهریور 1395 | 05:32 ب.ظ | نویسنده : محمد حسن حیدری | نظرات