تبلیغات
اخبار ایران و جهان - آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: ایران به تعهدات برجام پایبند بوده است.

گزارش جدید منتشر شد

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: ایران به تعهدات برجام پایبند بوده است.


گزارش جدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره برنامه هسته‌ای کشورمان تاکید می‌کند ایران                                       به برجام پایبند بوده است.


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد ایران به تعهدات خود در قبال توافق هسته‌ای با گروه 1+5 پایبند بوده‌است.

یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارش خود در باره ایران که عصر پنجشنبه در وین منتشر کرده است در بخش جمعبندی نوشت: آژانس عدم انحراف در فعالیت های هسته ای اعلام شده ایران را تایید می کند.

دراین گزارش پنج صفحه ای آمده است: ارزیابی عدم وجود فعالیت ها و یا مواد هسته ای غیر اعلام شده در ایران توسط آژانس همچنان ادامه دارد.

بر اساس این گزارش رسما اعلام شد که ایران طبق توافق هسته ای (برجام) از سقف تولید اورانیوم با غنای پایین که 300 کیلو (662) بود، تجاوز نکرده است.

آژانس انرژی اتمی همچنین اعلام کرده که ایران از زمان توافق با 1+5 تا دوره تکمیل گزارش جدید به سقف 130 تن بر مترمربع برای تولید و ذخیره سازی این محصول غیر رادیواکتیو نرسیده است.

در این گزارش آژانس همچنین ذکر شد که از زمان توافق بر روی برجام؛ اژانس به نظارت بر اجرای این توافقنامه توسط ایران ادامه داده است.

در این گزارش جدید آمده است که مدیرکل به گزارش دهی در مورد ایران ادامه خواهد داد.
طبقه بندی: سیاسی،

تاریخ : پنجشنبه 18 شهریور 1395 | 10:03 ب.ظ | نویسنده : محمد حسن حیدری | نظرات